paznokcie żelowe

Paznokcie żelowe sprawdzają się dobrze u osób z małymi, delikatnymi oraz łamliwymi paznokciami. Jak je wykonać? Można zaczerpnąć z dwóch rodzajów – zrobić manicure żelowy na szablonie (bezpośrednio modelujemy paznokieć na naszej płytce, przedłużając je szablonem) czy na tipsie – pokrywamy tipsy żelem. Paznokcie żelowe możesz wykonać w domu czy w specjalistycznym salonie manicure. Jak wszystek zabieg pielęgnacyjny, zrobienie paznokci żelowych na tipsie czy modelu jest czasochłonne oraz wymaga nie lada wprawy. Zakładanie tipsów oraz otaczanie ich żelem zajmuje dobre parę godzin, jednak wyniki utrzymują się chociażby parę tygodni.

Jak wykonać paznokcie żelowe krok po kroku?

1. Dezynfekujemy dłonie, przygotowujemy płytkę paznokciową – obcinamy paznokcie na moment, matowimy delikatnie pilnikiem oraz kostką. Odsuwamy skórki patyczkiem. Odtłuszczamy płynem (cleaner). W razie potrzeby nakładamy primer (wyłącznie na własną płytkę).
2. Primer zwiększa przyczepność żelu do płytki.W wypadku tipsów dopasowujemy ich wygląd do naszej płytki paznokciowej. W wypadku szablonu także dobrze dopasowujemy go do własnej płytki.
3. Na tipsy jak i na szablon nakładamy/modelujemy żel. Uwaga! żel nie może dochodzić do skórek (nie można ich „zalać”).
4. Żel nakładamy cienkimi warstwami. Pierwsza warstwa pokrywająca cały tips (w wypadku szablonu pierwsza warstwa buduje wygląd oraz długość paznokcia). Kolejna powierzchnia ma zadanie wyprofilowania tzw „krzywej C” czyli nadanie idealnego kształtu. Trzecia – wykończeniowa. Każda z powierzchni wymaga utwardzenia w lampie UV (zależnie od typu żelu od 2 do 3 minut) oraz przemyta cleanerem.
5. Po drugiej utwardzonej warstwie piłujemy delikatnie paznokieć nadając mu główny kształt. Trzecia powierzchnia nie musi być piłowana dzięki czemu paznokieć będzie idealnie błyszczał.
6. Na koniec nakładamy oliwkę na skóry.

żelowe paznokcie czyli tipsy - jak je założyć

Jak wykonać tipsy?

1. Przyklejamy tipsy profesjonalnym klejem do tego przeznaczonym.
2. Skracamy paznokcie gilotynką zgodnie z potrzebą. Nadajemy im kształt.
3. Matujemy tipsy – usuwamy uskok pomiędzy tipsem a normalną płytką za pomocą pilnika drobnoziarnistego.
4. Po założeniu tipsów możesz zacząć nakładanie żelu.
Jak zdjąć paznokcie żelowe? Jak je uzupełniać?
Paznokcie pod żelem ładnie rosną, co znaczy, iż po ok 2-4 tygodniach (zależy od swego wzrostu paznokci) należy je uzupełnić. Gdy paznokcie nie spełnią twoich oczekiwań, można je w pełni zdjąć. Niejednokrotnie spiłowuje się je pilnikami, jednak niezwykle ostrożnie oraz dobrze, by nie uszkodzić zwykłej płytki.

Zalety

Do zalet paznokci żelowych należy z pewnością ich bezwonność. Żel nie ma zapachu, więc z powodzeniem może być nakładany kobietom w ciąży. W żel wtapiać można chociażby bardzo wyszukane ozdoby. Gdy jesteś zatem fanką finezyjnych, wyjątkowych oraz zwiększonych zdobień na paznokciach, z pewnością docenisz tę właśnie cechę manicure’u żelowego. Wykonywa się go dość łatwo oraz szybko, więc jego cena nie jest zwykle wygórowana – powszechnie nie przekracza 100 złotych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here